Osmanlı Hediyeleri

 

Türk tarihinin gelmiş geçmiş en büyük devletlerinden biri olan Osmanlı Devletine özgü hediyeler arıyorsanız Osmanlı Hediyeleri kategorimizde bulunan kişiye özel hediyeleri çok seveceksiniz! Hepsi birbirinden özel tasarıma sahip ve isim yazılı olan bu hediyelik eşyalar eminiz ki tarihe ilgi duyan tüm tarih severler için mükemmel bir seçim olacaktır. Ecdadımızın en büyük sembollerinden olan tuğra desenli, osmanlı armalı bir çok kullanışlı hediye ile siz de Osmanlı sever tanıdıklarınıza şık hediyeler verebilirsiniz! Osmanlı hediyeleri arasında osmanlı tuğralı, osmanlı armalı bir çok isme özel hediye ile karşınızdayız! Dilediğinizi ve beğendiğinizi seçin kredi kartı, havale/eft veya kapıda nakit ödeme seçeneklerinden biri ile sipariş oluşturun!

 

Osmanlı Tuğrası Hediyelik Eşya Modelleri

 

Her hükümdarın kendi basılmış nişanına aslında tuğra denmektedir. Bir nevi imza olarak belirlenen bu tuğra üzerinde 30’dan fazla motif yer almaktadır. Bu motiflerden bazıları güneş motifi, sorguçlu şerpus, yeşil hilafet sancağı, süngülü tüfek, toplu tabanca, terazi, Kuran-ı Kerim, Çapa, nişan-ı iftihar, yay, bereket boynuzu, borazan, top gülleleri, kılıç, mızrak, bayrak, osmanlı sancağı gibi 30’un üzerinde motif yer almaktadır ve bu motiflerin her birinin farklı farklı anlamları bulunmaktadır. Osmanlı Tuğrası Hediyelik Eşya modellerimiz arasında osmanlı tuğrası hediyelik kupa bardak, osmanlı tuğrası hediyelik taş bardak altlığı, osmanlı tuğrası hediyelik, osmanlı tuğrası hediyelik kalem, osmanlı tuğrası hediyelik su matarası gibi günlük hayatta kullanılabilecek ve her bütçeye uygun hediyeler yer almaktadır. Ve bu hediyelerimizin diğer hediyelerden farkı kişiye özel yani isme özel olarak hazırlanmasıdır. Böylece hediye sahibine özel bir hediyelik vermiş olacaksınız. Osmanlı Tuğrası kupa bardaklarımızdan başlayacak olursak siyah desen üzerinde osmanlı tuğralı bu tasarım ürünümüz günlük hayatta kullanabilirlik açısından tercih edilecek hediyeler arasında başı çekmektedir. Siyah tasarıma sahip oluşu ile siyah renkte kupa bardakta daha şık duracak bu ürün yine beyaz porselen kupa bardağımızda da oldukça hoş bir görünüme sahiptir. Aynı tasarımın osmanlı hediyeleri anahtarlık, osmanlı hediyeleri taş masa dekoru, osmanlı hediyeleri taş bardak altlığı gibi diğer kullanışlı osmanlı hediyeleri için de kullanıldığını hatırlatalım. Hem bayana hem de erkeğe hediye edilebilecek olan bu ürünler evde ya da iş yerinde gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Ofiste dekoratif bir unsur olacak olan osmanlı hediyeleri arasında olan ürünlerimiz ofisin ve misafirlerin ilgi odağı olacaktır. En özel hediyelerimizin başında gelen osmanlı tuğrası desenli tükenmez kalemimiz yine isme özel hazırlanmaktadır. Patronunuz, müdürünüz, anneniz, babanız ya da sizin için farklı bir öneme sahip tüm dostlarınız için düşünebileceğiniz bu tasarım kalemimiz metal oluşu ile dikkat çekmektedir. Osmanlı hediyeleri kategorimizde bulunan tüm ürünleri doğum günü hediyesi, anneler günü hediyesi, babalar günü hediyesi, yılbaşı hediyesi gibi tüm özel günler için osmanlı hediyelik eşya siparişinizi verebilirsiniz.

 

Osmanlı Devleti Kuruluşu

 

1299 yılında osman bey tarafından kurulan Osmanlı Devleti 600 yıl dünyaya hükmetmiştir. Batıda Türk İmparatorluğu olarak ta bilinen Osmanlı Devletine Söğüt ve Domaniç bölgelerinde kurulmuştur. Diğer beylikler gibi kendi aralarında savaşmayı seçmeyen Osmanlı Beyliği Bizans ve müslüman olmayan ülkelere akınlar düzenleyerek sınırlarını genişletmiştir. Başkentleri Edirne, Bursa, Söğüt ve İstanbul olarak zamanla değişerek gelmiştir. 1922 yılında hükümdarlık son bulmuş ve Türkiye Cumhuriyeti devleti kurulmuştur. Bu şanlı tarihe ve ecdada sahip olduğumuz için ne kadar övünsek azdır. Osmanlı motifli hediyeler ve osmanlı arması hediyelikler için kategorimizde keyifli bir gezintiye çıkmanın tam zamanı!

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR