₺114,99 KDV Dahil
₺79,99 KDV Dahil
Yeni Ürün
2. Ürün %10 İndirimli
Çok Satan 🔥
₺39,99 KDV Dahil
₺89,99 KDV Dahil
2. Ürün %10 İndirimli
Çok Satan 🔥
₺139,99 KDV Dahil
Yeni Ürün
Çok Satan 🔥
₺99,99 KDV Dahil
₺69,99 KDV Dahil
₺84,99 KDV Dahil
₺99,99 KDV Dahil
Yeni Ürün
2. Ürün %10 İndirimli
₺104,99 KDV Dahil
₺259,99 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
₺299,99 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
Çok Satan 🔥
₺259,99 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
₺99,99 KDV Dahil
₺39,99 KDV Dahil
₺99,99 KDV Dahil
Yeni Ürün
2. Ürün %10 İndirimli
₺299,99 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
₺104,99 KDV Dahil
₺259,99 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
₺104,99 KDV Dahil

Babaya Hediye

 

Babaya hediye almak ne zordur değil mi? Derler ki en çok anneler sever gibi görünür ama babalar başka sever… Babaların sevmesi çoğu zaman uzaktandır; her zaman dik, her zaman kuvvetli ve güçlü durması gerektiğine inanır babalarımız. Sevmeye bile kıyamaz çoğu zaman; uzaktan büyümeni izler, düştüğün zaman koşar gelir ayağa kaldırır, sen bilmezsin ama senin sırada saçını çeken çocuk seni ağlattı diye gidip okulu birbirine katmıştır, param yok dediğinde azarlamış ama sonra annene “Çocuk parasız kalmasın al da şu parayı ver ona…” demiştir. Baba olmak sanırım biraz uzaktan sevmektir. Bu yüzden babaya hediye fikirleri hemen ortaya çıkmaz. Babaya el yapımı hediye yapmak zordur çünkü aslında hepimiz babamızı tam anlamıyla tanıyamadan büyürüz. Sizler için bu bölümde babaya hediye almanın ne kadar zor olduğunu bildiğimiz için; emekli babaya hediyebabaya doğum günü hediyesibabaya yapılabilecek sürprizler ile ilgili küçük detaylar hazırladık. Sitemizde hediye fikirlerimizi uygulayabilmeniz için gerekli bütün malzemeler var. Bu yazıyı okuduktan sonra babana hediye alman çok daha kolay bir hal alacak.
 

 

Babaya hediye ne alınır köşemiz başlıyor…
 

Babaya hediye alırken dikkat etmek gereken bazı hususlar vardır. Babalar birer erkektirler ve manevi şeyler önem verir ancak kullanamazlar. Örneğin; üzerinde seni çok seviyorum baba yazan bir tişörtü babanız sadece sizi kırmamak için 1 gün giyer ancak sonrasında dolabının en güzel köşesinde bu hediyeyi saklamaya başlar. Babanız bu hediyeyi beğenir ancak kullanamadığı için siz sevmediğin düşünürsünüz. Bu durumlardan uzaklaşmanız için size babanızın verdiğiniz hediyeyi daima kullanmasın sağlayacak hediye önerilerinde bulunmaya hazırız.

 

Üniversite bitti; başka bir şehirde ya da aileniz ile aynı şehirde ilk evinizi tuttunuz, eviniz hiç olmadı ailenizle birliktesiniz ancak bir yazlık aldınız. Hemen babanızın adının olduğu bir anahtarlık alıyorsunuz ve bir ucuna evinizin anahtarını takıyorsunuz. Babanızla güzel bir mangal gecesi ayarlıyor ve bütün sevenlerinizi çağırıyorsunuz. Herkes masada yerini aldığı sırada ufak bir konuşma yapıp; “Bu güne kadar senin evin benim evimdi, bundan sonra benim evim de senin evin baba.” Demeniz yeterli. Babanızın ne kadar gurur duyduğunu ve ne kadar duygulandığını göreceksiniz. Babanızın elinde her zaman adı yazılı olan bu anahtarlığı görmeniz de mümkün olacak. Bu hediye özellikle emekli babalar için şahane bir hediye. Senelerce sizler için çalışmış olan bir babanın emeklerinin boşa gitmediğin görmekten daha güzel ne olabilir?

 

Babaya hediye seçerken ciddi olmanız şart. Babanıza aldığınız hediyeyi elinde görmeniz tamamen buna bağlı. Size her baba ile ilgili ufak bir bilgi; her babanın bulmaca çözmek, evrak imzalamak için cebinde taşıdığı bir kalemi vardır. Bu kalemler asla yanlarından ayrılmaz, mutlaka bir gün bir yerde ortaya çıkar. Babanızın ismi yazan, şık bir kalemi olması halinde bu kalemin yerini hemen sizin hediyeniz olan kalem alabilir. Özellikle çalışan babalar için bu kalemler nimet demek mümkün. Benim babam bir öğretmendi, her zaman elinde kalem olurdu. Bir gün ona doğum günü hediyesi olarak bir kalem aldım ve anahtarımı unuttuğum bir günde sınıfına girdiğimde masasında hediye ettiğim kalemi görmüştüm. İkimiz de uzun uzun kaleme bakıp sonra birbirimize baktık. Babam kalemi aldığı için havalara uçmuş gibi görünmemişti bana ama ne kadar sevindiğini ve o kaleme ne kadar kıymet verdiğini o gün anlamıştım. Babanıza kendi adını taşıyan şık bir kalem verin ve onu her zaman göğsünün üzerindeki cepte taşıyacağına emin olun. Bir gün mutlaka ortaya çıkacaktır.

 

Babaya hediye almak sadece çocukların göreve değildir tabii ki henüz ailenizin yeni bireyi ilk nefesini almamışken bir babaya hediye almak ve ona baba olduğunun müjdesini vermek kadınlara düşen bir görevdir. Bir erkeğe baba olduğunu söylemek için size muhteşem bir an yaratma fırsatı vereceğiz. Evde baba olacağına dair hiçbir delil olmadığı anda üzerinde baba yazan kupayı ona uzatın ve bu senin deyin. “Neden baba yazıyor, ben baba değilim, bu nerden çıktı?” gibi sorular soracaktır. İşte o anda duyabileceği en güzel cevabı verin “Kupa senin çünkü sen bir babasın ve bu da çocuğundan aldığın ilk hediye” deyin. Bu kupayla her çay, kahve, su götürdüğünüzde baba olacağı haberini nasıl aldığın hazırlayacak ve yüzünde bir gülümseme olacaktır. Üstelik saklanmaya değer bir hatıra olarak kalacaktır.

 

Babaya hediye alırken ne sevdiğine bakmanız lazım. Malum babalar da erkek ve erkeklerin hepsi; taş oyunlarına, kart oyunlarına, bilgisayar oyunlarına bayılıyorlar. Baban da okey severler derneğinde bir gönüllü ise o halde yapman gereken basit; babanın sevdiği şeyi daha özel bir hale getirerek ona hediye etmek hatta keyif aldığı bu aktivitede birlikte olmak. Babana; “Hadi birlikte okey oynayalım.” De sonra da ona “Ama bu sefer benim takımlarımı kullanacağız.” Diye not düş. Baban başta anlamayacaktır ancak okey takımını masaya getirdiğinde ve adının yazdığını gördüğünde bu takımı çok sevecektir. Üstelik piknik gibi aktivitelere dahi götürülen okey takımını gören herkes “Adın mı yazıyor” diye sorduğunda göğsünü kabartarak “Evet, bizim çocuk almış” diyecektir. Bazen insanların zevklerine, keyiflerine ortak olmak onlara verilebilecek en büyük hediye olabilir.

 

Babaya hediye bölümünün en öneml kısmına geldik. Bir baba için hayatta en önem verdiği şeyleri sıralasak ailesi ve arabası gelir. Arabasına bebek gibi bakar babalar. Temizletir, bakım yaptırır, en iyi otoparka park ettirir, aksesuarlar alır… Bir baba için araba kıymetlidir. Arabasını satan her erkeğin hüznü günlere sürer. Bu durumda taktiksel davranıyoruz ve babamıza aracına hizmet eden aksesuarlar alıyoruz ki babamızın elinde sürekli olarak bu aksesuarları görmemiz mümkün olsun. Babanız yeni bir araba aldığı zaman plaka ve adı yazılı bir anahtarlığı aracının anahtarına takın. Ertesi gün anahtarlığı gördüğünde çok mutlu olacak ve severek kullanacaktır. Babanızın hassas noktalarını bilirseniz ona hediye almak da son derece kolay bir hal alacaktır.
 

Babaya hediye almak her çocuğu zorlasa da aslında anne ile organize olduğunuz zaman çok daha kolay bir hal alabilir. Sitemizde karar verebilmeniz adına birbirinden güzel hediyeleri bir araya getirdik. Hediyeleri doğru ortamlarda kişilere verirseniz her zaman verdiğiniz hediyeye değerinden fazla anlam ve önem yüklemiş olursunuz. Bir babanın çocuğundan ne hediye aldığı değil de nasıl hediye aldığı daha önemlidir. Baba olmak duygusal yönünü ortalığa serememektir belki de; her ne kadar babalarımızın duygusal anlarını fazla göremesek de her evladın onlar için çok önemli olduğunu bilmek ve hediyeleri bu değeri hak edecek şekilde seçmek gerekir.

Size verdiğimiz hediye fikirlerini kullanabileceğiniz birçok hediye sitemizde şu anda sizleri bekliyor. Babalar günü, babanızın doğum günü ya da baba olduğu haberini alacak bir erkek için birbirinden güzel tasarımlarımız mevcut.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR